September 18, 2021, 8:39 am

(Видео) Циpкуc: Пoлициjaта гo пpeкинa мeчoт пoмеѓу Бразил и Аргентина – oвa e пpичинaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Аргентина иако знаеше дека не смее да смета на Мартинез, Буендиа, Ромеро и Ло Селсо, сепак ги стави во игра. Овие четворица фудбалери требаше да бидат во карантин.

Натпреварот почна, се играа десетина минути кога на теренот влезе еден човек кој веројатно беше од здравствените власти во Бразил, по што мечот се прекина.

Настана мешаница, се објаснуваа сите крај аут линијата, но се уште нема разрешница на ситуацијата, дали мечот ќе продолжи ли и конечно ќе биде прекинат.

Чудна ситуација, нејасно е и како воопшто фудбалерите влегле во Бразил кога требало да бидат во карантин.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Денеска иcтeкува рoкот за потврдyвање на сите листи на кандидaти за градoначалници и совeтници

Денеска истекува рокот до кој општинските изборни комисии (ОИК) официјално треба да ги потврдат сите листи на кандидати за...

More Articles Like This