December 8, 2021, 10:44 pm

(Видео) Цeлa Европа нa нoзe пpoтив koвид пacoшитe – Мacoвни пpoтecти и во Милано

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Протести против ковид-пасошите и пропусниците за влез во трговски центри, кафулиња, ресторани и други јавни места, кои ќе ги добијат само вакцинираните избија низ цела Европа.

На снимки кои се појавија на социјалната мрежа Твитер, се забележуваат толпи од илјадници луѓе кои на улиците се спротивставуваат на овие одлуки на властите.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно, научниците немаат објаснување

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...

More Articles Like This