November 28, 2020, 11:28 am

(Видео) Чудо од дете: Синот на Роналдо „растура“ на фудбалскиот терен

Поврзано

Емотивно збогување на Диего Армандо јуниор – Ќе те сакам до последен здив

Синот на Диего Марадона, Диего Армандо јуниор, се прости од својот татко објавувајќи емотивна порака на Инстаграм. „Не можем да...

11 деца на Марадона во битka за неговото нacледство

Сосема очекувано, смртта на Диего Армандо Марадона веднаш отвори семејна расправија околу распределбата на неговиот имот. Марадона зад себе...

Пoчинa Диего Марадона

Аргентинската фудбалска легенда и победник на Светското првенство во 1986 година, Диего Марадона, почина во домот во Тигре, откако...
- Advertisement -

Кристијано Роналдо пред две години потпиша за Јувентус, а со него во младинската школа на „старата дама“ пристигна и неговиот син Кристиано Џуниор.

Претхдоно синот на Роналдо беше дел од младинските категории на Реал Мадрид, меѓутоа со преминувањето на неговиот татко во Јувентус го продолжи својот фудбалски пат во редовите на шампионот на Италија.

Неодамна Роналдо Џуниор го прослави својот десетти роденден, а фудбалот е негова најголема љубов.

Роналдо може да биде среќен затоа што неговиот син тргнува по неговите стапки. Имено, тој во дресот на пионерите на Јувентус одигра 28 натпревари и постигна неверојатни 58 голови, додаде и 18 асистенции. На интернет се појави и видео од неговите најдобри потези.

Секако и тој како и неговиот татко на грбот го носи дресот со број седум.

Latest News

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението,...

Седумдесет и шест годишен cтpyмичaнeц co бacтyн вo paкa ги мoтивиpa млaдитe дa дapyвaaт kpв

Седумдесет и шестгодишниот Панче Николов, кој досега дарувал крв над 120 пати, со бастунот во рака се уште ја продолжува својата хумана мисија која...

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска соопшти дека скопјанецот А.З. е...

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен биланс на новозаболени лица од...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да се вакцинираат веднаш...

More Articles Like This