September 24, 2021, 8:10 pm

(Видео) Чукаше на дупнат тапан, цел свет го дозна: Вистината е уште пошokaнтна, пет часа по натпреварот тој продолжи да навива

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија е вистински хит на Европското првенство во фудбал како дебитант, но пред се поради македонската фаланга која заедно со играчите го остави срцето на теренот.

Па така еден момент забележан од камерите на кој како се гледа македонски навивач кој лупа во дупнат тапан стана вирален и има милионски прегледи ширум интернетот.

Само на твитер профилот „Out of context football“ видеото има речиси милион прегледи, но во коментар на видеото дознавме нешто уште пошокантно.

Македонскиот навивач речиси 5 часа по завршувањето на натпреварот тој продолжил да тропа на тапанот погледнете:

https://twitter.com/Nakev_N/status/1405655477074210816

Latest News

Заклучен избирачкиот список, на локалните избори ќе може да гласаат 1 824 864 граѓани

Скопје, 24 септември 2021 (МИА) – Вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на...

More Articles Like This