August 13, 2020, 3:25 am

(Видео) Чyдо во цpква во Грција: Heподвижно девojче после молитва стана и почна да оди

Поврзано

Cвeтиoт cвeштeнoмaчeник Вaлeнтин

Беше епископ во италијанскиот град Интерамна. Го исцели болниот брат на римскиот трибун Фронтан. Кога се разболе Херимон, синот...

Денеска е Св. маченик Калиник

Свети Калиник пострада маченички околу 250 година. Беше родум од Киликија и се беше оставил заради проповедта на Евангелието....

Малите змии на Богородица, повторно забележани во Кефалонија

Змиите на Богородица повторно се појавија во црквата на островот Кефалонија. Змии не поголеми од 50 сантиметри секоја година се...
- Advertisement -

Чудотот се случило на 21 јуни во Грција, а видеото го објави Роберт Вукелиќ, кој напиша: “Девојче кое беше со инвалидитет и неподвижно почна да оди, по молитвите на светиот старец.

Според коментарите под видеото настанот се случил во црквата Св. Исидор во близина на Атина.

Погледнете во продолжение:

Девојче кое беше со инвалидитет и не подвижно почна да оди , по молитвите на светиот старец .☦Сила е нашата вера Православна Сила ☦Жално за тие што викаат дека Бог не постој , не се покајуваат или мислат ќе сокријат нешто од Него .21 Јуни – 2020 год кај нашиот сосед

Julkaissut Robert Vukelik Tiistaina 23. kesäkuuta 2020

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This