(ВИДЕО) ШВАРЦЕНЕГЕР Е ЦАР: Ќе се воодушевите кога ќе видите кого донел на работа

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Дека е личност која многу луѓе ја обожаваат, Арнолд Шварценгер покажа по кој знае кој пат.

Актерот важи за атипична позната личност. Обожава да вози огромни возила, на пример хамер, тeнк и слично, но исто така, тој е голем љубител и на животните.

Арнолд важи за „вoркoхoлик“, а за својата работна атмосфера секогаш сака да ја „збогати“ на свој специфичен начин.

Имено, после понито, познатиот тepминaтop на својата работа донесе и магаре кое се вика Лулу.

Шварценегер овие две преслатки животни ги доенесе до својата канцеларија, а верувале или не, таму и ги нахрани.

– Како уживаат во ужината – напишал еден обожавател на актерот.

Арнолд снимката од преслаткото магаренце ја објави на својот Инстаграм. Погледнете:

View this post on Instagram

This time I brought LuLu too.

A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on

Актуелно

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

(Видео) ВЛАДАТА СО „ЧЕСТИТКА“ ЗА ВЕРНИЦИТЕ: Прогласен кaрантин за задушница и забрана за посета на гробиштата

Владата пред малку на вонредна седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за воведување на четиридневен карантин за време на престојниот продолжен...

Повеќе вести