(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

Поврзано

Истражување на „Меѓаши“: Еве што мислат граѓаните, дали учениците треба да тргнат на училиште

Во периодот од 22.07.2020 година до 03.08.2020 година, Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ спроведе квантитативно онлајн Истражување за...

Двајца пoчинaти и 155 новозaрaзени во последните 24 часа во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи...

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на...
- Advertisement -

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и Бојан Јовановски.

Повеќе од очигледно е дека овие тројца на се познаваат само од телевизија, односно Шекеринска која е воедно и висок функционер во СДСМ, лично се познавала со осудените за случајот „Рекет“, а двајцата биле доволно блиски за да си одат на гости.

Едно од најсомнителните случувања во целиот судски процес за случајот „Рекет“ беше тоа што ниту судот, ниту обвинителството не дозволија да се вештачи телефонот на Бојан Јовановски. Стручната јавност како и граѓаните беа фрапирани од ваквото однесување на правосудната власт, но денешното видео ја објаснува ситуацијата.

Се поставува прашањето што ли уште може да се најде во телефонот на Јовановски, со кој се ли бил близок Бојан Јовановски кој беше осуден на 9 години затвор за случајот „Рекет“.

Да се потсетиме дека Јовановски поднесе повеќе од 30-тина кривични пријави против високи функционери на власта и СДСМ за вмешаност во недозволени и криминални дејанија.

Логиката вели дека она што го правеле Јовановски и Јанева изминатите три години не можело да се случува без амин од власта и државата.

Latest News

Новa зapaза се појави во Кина: Цело село во кapaнтин поради чyмa

Властите во кинескиот регион Внатрешна Монголија денеска издадоа трето ниво на предупредување за чума и селото Баоту го ставија...

Истражување на „Меѓаши“: Еве што мислат граѓаните, дали учениците треба да тргнат на училиште

Во периодот од 22.07.2020 година до 03.08.2020 година, Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ спроведе квантитативно онлајн Истражување за ставовите и искуството на родителите/старателите...

ВМРО-ДПМНЕ обвинyва: Нecпособноста е причина за xавaријата во РЕК Битола

Нeспособноста и нeодговорноста на раководството на РЕК Битола и ЕЛЕМ го доведуваат во опaсност енергетскиот систем во Македонија, се вели во партиското соопштение на...

Двајца пoчинaти и 155 новозaрaзени во последните 24 часа во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-11,...

(Видео) Овие не се бopци за човекови пpaва, пpипaдници на БЛМ нападнaa возpacна жена

Иако левичарските медиуми во САД се обидуваат припадниците на „Блек Лавјс Метер“ да ги претстават како борци за човекови права, повеќе од очигледно е...

More Articles Like This