August 3, 2020, 12:26 pm

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Поврзано

Само во јули пoчинaлe 191 граѓанин од Koвид 19

Со втора најцрна корона статистика во Европа Македонија влегува во втората половина од летото. Четирите нови смртни случаи вчера...

Kpивични пpиjaви за зaбaвитe на Градиште

Поднесени се 2 кривични пријави за забавите организирани во Градиште, на плажите 2 и 3, пренесува „Слободен печат“. Полициските...

Се бpишe се македонско, во Скопје иcчeзнa биста на Гоце Делчев

Очевидци на социјалните мрежи информираат дека деновиве пред студентскиот дом Гоце Делчев во Скопје исчезнала биста на Гоце Делчев. Официјално...
- Advertisement -

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на 23 октомври уредникот на Инфомакс, Александар Митовски ја запраша Шекеринска за што разговарала со Бојан Јовановски и Катица Јанева во домот на Боки 13 на денот кога е земен фамозниот милион од бизнисменот Орце Камчев.

– ЌЕ НИ КАЖЕТЕ ЛИ ШТО БЕШЕ ТЕМА НА РАЗГОВОРОТ НА ВЕЧЕРАТА КОЈА ШТО ЈА ИМАВТЕ СО БОЈАН ЈОВАНОВСКИ И КАТИЦА ЈАНЕВА, ВЕЧЕРТА ОВИЕ ДВАЈЦА ОБВИНЕТИ ЗЕМАЛЕ 1.000.000 ЕВРА ОД ОРЦЕ КАМЧЕВ?

Ова прашање беше причина Шекеринска да влезе во пресметка со нашиот медиум, па обвинувајќи за „лажни вести“, самата таа генерираше лажна вест:

-ПРВОТО ПРАШАЊЕ ВИ Е БАЗИРАНО НА ЛАГА КОЈА ШТО ЈА ПОВТОРУВАТЕ НА СЕКОЈА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА. ЈАС КАКО ЧОВЕК КОЈ ГО ПОЧИТУВА ПРАВНИОТ СИСТЕМ НА ОВАА ДРЖАВА ЧЕКАМ ВИСТИНАТА ДА ЈА ОБЈАВАТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СУДСКИТЕ ОРГАНИ, МЕЃУТОА ЕВЕ ЌЕ ИСКОРИСТАМ ПРИЛИКА ДА ГО ЗАМОЛАМ „ИНФОМАКС“ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ШИРИ ЛАГИ. – РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА ОДГОВАРАЈЌИ НА ПРАШАЊЕТО НА МИТОВСКИ.

Latest News

Само во јули пoчинaлe 191 граѓанин од Koвид 19

Со втора најцрна корона статистика во Европа Македонија влегува во втората половина од летото. Четирите нови смртни случаи вчера...

Хутите тврдат дека coбopилe американски дpoн во северен Јемен

Јеменските бунтовници Хути тврдат дека собориле американски дрон над областа Харад, северен Јемен. На сателитската телевизија Ал Мазир емитувана е снимка од соборениот дрон, а...

Kpивични пpиjaви за зaбaвитe на Градиште

Поднесени се 2 кривични пријави за забавите организирани во Градиште, на плажите 2 и 3, пренесува „Слободен печат“. Полициските службеници од подрачјето на СВР...

Се бpишe се македонско, во Скопје иcчeзнa биста на Гоце Делчев

Очевидци на социјалните мрежи информираат дека деновиве пред студентскиот дом Гоце Делчев во Скопје исчезнала биста на Гоце Делчев. Официјално споменикот на револуционерот никој не...

(Видео)Светот го губи најголемото природно богатство.За еден ден 1000 нови пожари во Амазонската прашума

И покрај воведените мерки, бројот на пожари во Амазон продолжува да расте. Во девет бразилски држави кои граничат со Амазон, бројот на пожари се зголеми...

More Articles Like This