(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Поврзано

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на...

Кондовец му впepил пиштooл во глава на полициckи службеник – сега kpивично одговара пoлицaeцот

Независниот синдикат на полицијата жестоко реагира откако вчера МВР поднесе кривична пријава против 6 полициски службеници за наводно „малтретирање...

Владата донесе одлука: Од први септември учениците во клупа

Веќе е изготвен нов предлог план за тоа како ќе се одвива учебната 2020-2021 година. Планот за почетокот на...
- Advertisement -

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога била во домот на Боки 13 и што договарале со Катица Јанева и Бојан Јовановски, двајцата осудени за случајот „Рекет“?, прашува на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Со што тоа на оваа средба било тема за разговор помеѓу Радмила Шекеринска, Катица Јанева и Бојан Јовановски. Па јасно се слуша како Радмила Шекеринска им вели „Јас мислам дека…“?

Што е тоа што споделува Радмила Шекеринска и на Јанева и на Јовановски им вели „Јас мислам дека…“. Тоа е одговорот што го должи Радмила Шекеринска. Што бара вториот функционер на СДСМ заедно со Катица Јанева во домот на сопственик на ТВ? Што бара министер за одбрана со двајцата осудени како извршители на најголемиот рекетарски, државно спонзориран криминал.

Радмила Шекеринска мора да одговори зошто постојано со месеци ги негираше посетите на домот на Боки 13 и ваквите средби како оваа за која што е пуштена видео снимка на која што седи заедно со специјалниот јавен обвинител и сопственик на ТВ и со нив договара и споделува, размисли?

Ова се сериозни прашања, за кои што Радмила Шекеринска мора да одговори, особено што случајот „Рекет“ во јавноста сеуште има дилеми и остана неразрешен до крај.

Ниту се земени предвид кажувањата на сега осудените, ниту се вештачени снимките од безбедносните камери, ниту се вештачени телефоните, ниту е земено во предвид дека парите рекетирани во оваа држава, барајте ги кај Зоран и Вице Заеви.

Што тоа кријат Радмила Шекеринска, Зоран Заев и нивните марионети во обвинителството Јовески и Русковска?

Ова видео е само уште едно во низата докази за спрегата на СДСМ, власта и рекетарското злосторничко здружение.

Ова е директен доказ за трас-трас Луј Витон правосудство во Република Македонија раководено од СДСМ и Зоран Заев. Македонија повеќе не може да издржи компромиси со криминалот. СДСМ и Зоран Заев покажаа дека можат само повеќе криминал, повеќе Рекет, повеќе корупција, повеќе порази и повеќе понижувања! Да ставиме крај на виткањето кичма! Исправи се Македонијо, Одбери Обнова!

Latest News

27 годишно момче си го пpoнашол таткото обeceн во гapaжа

На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража...

(Видео) Тамара Тодевска – „Не можам да си ја пpocтaм мојата нeпpoфecиoнaлнocт, јас го згpeшив текстот кој мислев дека го знам“

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од жирито на Евровизија, па се...

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на власт. Тој не ја исклучува...

Денес е Свeта Ана: Вечно име и празник на чуда за сите жeни

Мајка на Пресвета Богородица. Денес се празнува нејзиното успение, но нејзиниот главен празник е на 9 септември, под кој датум се напишани и службата...

Мaфиja чичо: Ваучерите за летување дома – ревнoceн бизнис за граѓаните што ги добија

Ваучерите за туризам- вносен бизнис, на социјалните мрежи и специјализирани портали за огласување отворено со име и призиме одредени лица се пазарат, нудат...

More Articles Like This