(ВИДЕО) ШEФ НА ГОДИНАТА: Им подарил по 50.000 долари за сите вpaботeни во фиpмaтa

Поврзано

(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа...

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: Делфини го разубавија брегот на Халкидики

Во Грција уживал и морскиот свет во периодот пред да се отворат плажите – камерите уловиле делфини како уживаат...

Кога фирмата за недвижности во Мериленд во текот на журката минатиот викенд на вработените им врачила црвени пликови, никој не знаел што може да очекува.

Сите 198 вработени во компанијата „Ст. Џон пропертис“ добиле изненадувачки бонуси од 50.000 американски долари просечно. Тоа било божикно чудо кое не го очекувале.

Вкупната сума на сите бонуси изнесувала околу 10 милиони долари.

– Кога го отворив пликот, не можев да верувам. Немам воопшто зборови за да опишам како се чувствував, беше навистина неверојатно. Сè уште сум во шoк. Ова го менува животот – рекла за Си-ен-ен Стефани Риџвеј, асистентка на шефот на проектот во компанијата.

Претседателот на „Ст. Џон пропертис“, Лоренс Мејкранц за Си-ен-ен рекол дека фирмата ги постигнала своите главни цели и дека за вработените кои во тоа помогнале сакале да направат нешто убаво.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести