October 24, 2021, 3:10 am

(Видео) Шoк бomби и сoлзaвeц – жeстoк сyдиp на прoтеcтите во Пaриз

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На протестите во Париз против воведувањето на ковид-пасошите дошло до судир меѓу полицијата и демонстрантите.

На улиците имало голем број на полицајци, а на моменти доаѓало до жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата, опремена за разбивање на демонстрации.

Полицајците испукале шок бомби и користеле солзавец против демонстрантите, а на социјалните мрежи се споделуваат снимки, со коментар дека полицијата е многу поагресивна денеска отколку во текот на претходните собири.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This