December 8, 2021, 4:09 am

(Видео) Ѓорѓиевски: Дaдeниoт збop нe гo зaбopaвaмe, ниe ги иcпoлнyвaмe вeтyвaњaта и ги peaлизиpaмe пpoeктитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Економијата ќе ги движи промените во Кисела Вода.

Се обврзуваме дека ќе создадеме две нови технолошко-развојни зони кои ќе донесат многу нови работни места за граѓаните на Кислеа Вода.

Гарантираме изградба на нов рекреативен центар во Драчево и две нови градинки и веќе ниту едно дете во Кисела Вода нема да биде оставено надвор од образовниот систем.

Општина Кислеа Вода ќе добие нова протипожарна станица и поликлника каде граѓаните ќе добиваат современа и квалитетна здравствена услуга.

Гарантирам отстранување на болницата за зависници надвор од границите на општината со што ќе се реши овој горлив децениски проблем на граѓаните. На нејзино место ќе изградиме нов современ парк.

Нашите млади ќе спортуваат во три нови модерни спортски комплекси во Пржино, Расадник и Драчево кои се обврзувам дека ќе ги изградам до крајот на мојот мандат.

Дадениот збор не го забораваме! – стои во објавата на Орце Ѓорѓиевски.

Ние ги исполнуваме ветувањата и ги реализираме проектите!

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This