(Видео) Јанушев до дијаспората: Придружете ни се, застанете рамо до рамо со нас, заеднички да донесеме обнова

Поврзано

Спасовски се сретна со претставници од Синичане и Урвич со цел peшaвaње на пpoблeмoт со водата за пиење

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство,...

(Видео) Силниот ветер однесе покрив од зграда во Делчево

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...
- Advertisement -

Македонската дијаспора е нерацкинлив дел од Република Македонија, ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија никогаш не се откажала од вас ниту пак ќе се откаже. Меѓу вас има наши пријатели, другари од детството, братучеди поранешни соработници, ве има буквално од сите краишта на Македонија. Вашата желба за подобар живот ве натерала да заминете далеку од родните огништа. Ние ви ветуваме дека ќе се погрижиме секој да се врати повторно во родното место, вели во своето видео кон дијаспората генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во ИЕ3 Игор Јанушев.

-Ви благодариме за сета љубов и почит кон нашата заедничка татковина. Затоа во име на таа љубов и почит ве повикувам на 15-ти јули да бидете тука, во Македонија и да не поддржите во нашата борба, бopба за поубаво утре на сите оние кои одлучија да останат тука и на сите вие кои ќе се вратите. Придружете ни се, застанете рамо до рамо со нас, заеднички да донесеме обнова. Обнова која Македонија ќе ја направи поубаво место, со кое сите ќе се гордеме. Заокружете број 14 за Обнова на Македонија, повика Јанушев.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската...

Борисов најави повлекување: Не сум Радев да се радувам кога луѓе се тeпaaт на улиците

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да...

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52-годишна возраст. Бјелица починала во домот на своите родители. Во 2012 година на писателката и беше дијагноситициран...

Денеска е Св. мaченичkа Христина која пocтpaда за Хpиста во третиот век

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јули. Денеска е Св. маченичка Христина. Света Христина по род беше од градот Тир и беше ќерка...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд...

More Articles Like This