December 4, 2021, 5:40 pm

(Видео) „Ја излези Ѓурѓо“ грми низ Тетово: Комити и Војводи го прославија триумфот на Вардар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Навивачките групи на Вардар и Тетекс, „Комити“ и „Војводи“ направија вистинска фешта во Тетово.

Тетекс го пречека Вардар во осмото коло од Втората лига во натпревар што заврши со триумф на Вардарци со 3:0.

Таквиот резултат, сепак, не беше пречка за збратимените навивачки групи со заедничка песна и навивање да ја одбележат средбата.

Latest News

(Видео) Ѓорѓиевски: Несовесен граѓанин фатен како иcфрла отпaд на местото каде што се гради новиот парк во Драчево, ќе биде kaзнет доколку не го...

Денес, несовесен граѓанин се обидел да истури отпад на местото каде што се гради новиот парк во Драчево. Градоначалникот...

More Articles Like This