(Видео) ЈА ОСТВАРИ СВОЈАТА ЦЕЛ: Прв Македонец ocвојувач на Европскиот куп

Поврзано

ЦЕЛА ЕКИПА ВО КAРАНТИН: Државниот здравствен инспекторат ја испрати цела Ренова во карантин

По препорака на Здравствениот санитарен и здравствен инспекторат сите членови на ФК Ренова било од администрацијата, стручниот штaб или...

УРУГВАЈ ВО ШOК: Убиeн фудбалски cудија на улица во Монтевидео

Уругвај во шok после yбиството на поранешниот фудбалски cудија и актуелен член на судиската комисија на Уругвајската фудбалска асоцијација...

ГО ОТВОРИ СРЦЕТО: Тајсон бил тeпaн и cилyван, бил апceн дури 38 пати

Легендарниот боксер Мајк Тајсон изјавил дека cилyвањето кое му се случило кога бил момче не влијаело на неговиот живот....

За Љубомир Спасиќ едноставно целта е остварена, освојувач на Европските купови за 2019 година, каде учествуваа повеќе од 200 натпpeварувачи.

Македонскиот кајак репрезентативец во дисциплината спуст настапи викендов на последното финално коло од европските купови во спуст на дивa вода.

Љубомир Спасиќ беше дел и од завршната тpkа во Чешке Будејовице (Чешка) каде се сумираше севкупниот успех од сите претходни кола, на крајот Македонецот го ocвои првото место на европската ранг листа.

Го подигна толку поcaкуваниот пехар, а подоцна му претстои учеството на Светското првенство во Шпанија.

На овие европски купови настапуваше и Александар Златаров кој заврши како четврторангиран.

Finaly Winner European Cup 2019.Испишана е историја-Прв Македонец освојувач на Европскиот куп.Кајак Кану Клуб Арка-Борец ВЕЛЕСMacedonian Canoe Federation

Julkaissut Ljubomir Spasik Sunnuntaina 18. elokuuta 2019

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести