(Видео) ЈУНКЕР ГИ ИЗНЕНАДИ НОВИНАРИТЕ: Погледнете зошто одлучи да го прекине говорот!

  • February 26, 2019
  • Коментари

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер ги насмеа сите кога среде говорот на самитот ЕУ и Арапската лига, кој денеска се одржа во Египет, одлучи да се јави на телефон.

Мобилниот му заѕвони три пати, а Јункер се одлучи на кусо да го прекине говорот и да и се јави.

На присутните новинари им кажа дека добил повик од „вообичаениот сторител“, односно неговата сопруга, при што предизвика смеа во публиката.

Потоа продолжи со својот говор.

Претходно «
Следно »