October 25, 2021, 8:59 am

(Видео) Џафери до пратениците: Што мислите вие, дека јас јадам слама тука? Hе водам kладилница, државна институција водам

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„За да ја скратиме оваа работа драмолетка, немате кворум тоа е факт. Слабо ви е мнозинство и тоа е факт, не се сите пратеници тоа е факт. За да скратиме овие драмолетки,ве молиме констатирајте дека немате кворум за 32-рата седница, ставете ја седницата 36 да ги изгласаме законите. Џабе тропате, граѓаните ви тропаат, ги чекаат парите, дајте да ги гласаме. Ве молиме еден месец. Ајде закажете ја 36-тата седница”, рече Мицевски.

Талат Џафери видно изнервиран му одговори.

„Јас тука зборувам за процедура, не за желба. Одбивавте да бидете во собранието на два пати. Имаме изолирани пратеници. И 25 март до сега не одржавте комисија за финансирање и буџет, и тука мене ми зборувате дека јас го кочам донесувањето на мерките. Тоа е срамота. Што мислите вие, дека јас јадам слама тука. Не водам кладилница, државна институција водам. Вие поднесовте 2000 амандмани за законот за државјанство. Ако сакам и три часа ќе зборувам, три месеци ми тупите тука. Цел ден ми тупите со медиумите. 101 пратеник се потпишани, влезете да се донесат одлуките и работете”, изјави Џафери.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

(Видео) Кoлумбискиот нapкo-бoc нe кopиcтeл тeлeфон и copaботувaл со kpиминaлци oд Бaлкaнот

Колумбискиот главен нарко бос Даиро Антонио Усуга, познат по прекарот Отониел, кој беше уапсен вчера, е поврзан со балкански...

More Articles Like This