(Видео) Џафери збеcна: Цел ден тупите овде Талат, Талат, Талат! Еве ви го Талат!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се вжештува ситуацијата на собраниската седница на која требаше да се изгласа пакетот мерки за финансиска помош на граѓаните. Претседатеот на собранието, видно вознемирен почна да вика на цел глас.

„Па море 100 саати ќе зборам. Па три месеци ме држите овде. Да, да, збори колку сакаш. Цел ден ми тупите овде со медиумите. Цел ден тупите овде со медиумите Талат, Талат, Талат! Еве ви го Талат!“

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This