(Видео) 3oки пak ce „лизнa“: Ќе правел пpoнаоѓањe на Миjалков

Поврзано

Heвиден ckaндал со зapoбена држава – Hema затвop за функционери на Д У И

Министерот Бојан Маричиќ, вицепремиерот Љупчо Николовски одговорен за корупција и криминал и премиерот Заев се под силен мониторинг во...

Од опepaтивен paботник во телефонcка центpaла до диpeктop: Фyнкционep на Д У И ќе директopyва во Битола

Управниот одбор на ЈП “Стрежево“ во Битола, на денешната он-лајн седница, за ВД- заменик директор го избра Љутви Ахмети,...

(Видeo) Адвokaтот на Сашо потврди: Mиjaлкoв aктивнo yчecтвyвa вo cвикyвaњe нa конгpecт нa MK Mepиот

Адвокатот Петар Василев кој е бранител на екс шефот на УБК Сашо Мијалков знаел дека неговиот клиент бил активен...
- Advertisement -

„Се случи уште едно бегство. Секако, јавноста е информирана дека синоќа судот донел мерка за изречување притвор на Сашо Мијалков, којшто се очекува да биде осуден во пресуда согласно предметот „Таргет-Тврдина“ до крајот на оваа недела“, истакна Заев

Премиерот на Република Северна Македонија, Зоран Заев, ги коментираше тврдењата за бегство на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УКБ), Сашо Мијалков, при што истакна дека се случило уште едно бегство.

Но тоа не е се, Заев најави дека ќе правел пронаоѓање…

https://www.facebook.com/KrisKiko/videos/10220917676029145

Latest News

Османи во Ватикан на средба со монсињор Пол Ричард Галагер

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамки на работната посета на Рим оствари средба со секретарот за односи...

More Articles Like This