September 24, 2020, 11:27 pm

(Видео) Aдeми одгoвори на прашањето што ги мaчи сите – Што ако на училиште дете се зapaзи од Koвид 19?

Поврзано

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа....

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со...
- Advertisement -

Министерот за образование на денешната прес-конференција говореше за опциите кои ги разгледува министерството кога станува збор за почеток на новата учебна година и протоколите мерките кои ќе бидат спроведувани. Тој во фокусот го стави моделот според кој што ќе се одвива наставата, поточно дали учениците ќе ги следат часовите онлајн, комбинирано или со физичко присуство на наставата.

Адеми истакна во повеќе наврати дека и покрај сите ризици и предизвици тој и министерството претпочитуваат учениците физички да бидат присутни на часовите и да ја следат наставата, а истото го образложи со повеќе причини пред се поради квалтитетот на образовниот процес, но и психичкото здравје на децата.

Министерот запрашан од Инфомакс одговори и на прашањето што ги мачи сите, а на кое не даде одговор за време на својата прес-конференција, што би се случувало во училиштата доколку се појави дете заболено од Ковид 19. Погледнете го неговиот одговор.

Што ако на училиште дете се зapaзи од Koвид 19?

Aдeми одгoвори на прашањето што ги мaчи сите!

Julkaissut infomax.mk Keskiviikkona 12. elokuuta 2020

Latest News

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

Полицијата бpyтално на секој чекор тeпa граѓани, МВР молчи

Ситуацијата со нekoнтролираното бpyтално однесување во МВР нема крај. По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола молчи, вечерва нов инцидeнт со исти исход...

Двајца полицajци тешко повpeдeни, зaвршиле во бoлницa

Двајца полицaјци од СВР Велес се потешко повpeдeни вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нaпaднати од дрвokрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците...

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби...

More Articles Like This