November 30, 2021, 11:44 pm

(Видео) Cвeчeнa влaдинa ceдницa зa 30 гoдини oд нeзaвиcнocтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Признинија за сите пратеници од првиот собраниски состав.

Владата одржа свечена седница по повод јубилејот 30 години од Денот на независноста – 8 септември.

На неа премиерот Заев предложи, сите пратеници од првиот собраниски состав да добијат признанија за нивната улога во создавањето на државата.

Latest News

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени. Според информациите од терен, пожарникарите...

More Articles Like This