December 2, 2021, 6:04 am

(Видео) Cтpaшна експлозија во метро во Лондон

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Огромен пожар избувна во Лондон, а снимките објавени на социјалните мрежи покажуваат дека густ црн облак од чад се крева во воздухот над метро-станицата и близу неколку облакодери, пренесуваат британските медиуми. Очевидци тврдат дека се слушнале и експлозии.

Според „Сан“, се чини дека пожарот избувнал во станицата „Elephant and castle“.

На терен има десет возила со 70 пожарникари, додава Мирор.

Граѓаните се предупрени да ја избегнуваат областа на таа метро станица, напиша противпожарната служба на Твитер.

Според Сан, засега не се познати причините за пожарот.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This