(Видео) Cтpaшни пoплaви вo Турција – нajмaлкy двe лицa ги зaгyбиja живoтитe…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку две лица загинаа во свлечишта и поплави што го погодија црноморскиот дел на Турција, јави новинската агенција Анадолија.

Обилни дождови ја зафатија провинцијата Риза, како и другите области, а надојдените води и свлечиштата предизвикаа голема материјална штета.

Поплавени се многу станбени и деловни згради, како и земјоделско земјиште.

Latest News

Наставничкиот пленум најави бojkoт на наставата доколку не добијат зголемување на платите

Наставничкиот пленум со писма до министерката Мила Царовска и до синдикатите СОНК и НСОН, соопшти дека бара зголемување на...

More Articles Like This