May 16, 2021, 11:07 am

(Видео) Cтpaшнa нecpeќa гo пoтpece Мексико: Haдвoзник ce ypнa дoдeкa минyвaлo мeтpo – нajмaлкy 15 лицa зaгинaa, пoвeќe oд 70 ce пoвpeдeни..

Поврзано

- Advertisement -

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 15 луѓе и над 70 се повредени.

Засега не се познати причините за трагедијата.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити секој ден. Има 12 линии и 195 станици.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Latest News

Cocтojбaтa вo Бразил aлapмaнтнa: Oкoлy 2000 лицa ymиpaaт ceкoj дeн кaкo пocлeдицa oд Koвид-19

Четири месеци од почетокот на кампањата за вакцинација против Ковид-19, обележана со недостиг и одложувања, тешко погодениот Бразил сè...

More Articles Like This