(Видео) Cтpaшнa ekcплoзиja oдekнa во Мадрид: Ekcплoзиjaтa paзнece тpи кaтa oд згpaда, житeлитe ce вo пaниka

Поврзано

Додека ние плаќаме десетици евра, Швајцарија со бесплатни тестови за сите граѓани

– Швајцарија денеска претстави план вреден една милијарда франци кој нуди бесплатни тестови на коронавирус за своето население, како...

Рaдиoaктивна прашина од Сахара се шири над Европа

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, објави Здружението за контрола на радиоактивноста. Прашината ја донесе ветерот...
- Advertisement -

Силна експлозија одекна во Мадрид и се слушна низ целиот град, се првичните информации на шпанските медиуми во однос на инцидент кој денска се случил во главниот град.

Експлозијата разнела три ката од станбена зграда во центарот на Мадрид.

Засега не се знае дали има жртви и што е причината за инцидентот.

Latest News

Јакимовски со честитка до Богоев за неверојатната инвестиција од 4800 евра

Лидерот на ГРОМ и екс-градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, на социјалните мрежи му честиташе на неговиот наследник, актуелниот градоначалник,...

More Articles Like This