October 27, 2021, 5:41 am

(Видео) Cтpaшнo нeвpeмe пapaлизиpaшe дeлoви oд Фpaнциja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силна бура проследена со обилни врнежи и ветер ги блокираше автопатите и железниците во јужна Франција. Некои училишта се затворени, а нормализација на железничкиот сообраќај не се очекува до викендот.

Поплавениот автопат меѓу Ним и Монпелје е привремено затворен, а прекинат е и железничкиот сообраќај меѓу двата града.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

За денеска се очекуваат дополнителни обилни врнежи, а издадено е предупредување од втор степен за 13 административни области.

Сите училишта во областа Гард кои беа најтешко погодени во вторникот ќе останат затворени и денеска.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This