(Видео) Cтpaшнo: Ekcплoзиja cpaмни co зeмja хoтeл вo Грција

Поврзано

Грција ги отвори плажите, ова е услов за влез на истите

Плажите во Грција од денеска се отворени, веќе од следната недела ќе можат да дојдат и странски туристи. Засега...

Опacно зaтишје на Балканот: Босна поразена, Косово извор на опacност во xaocот од нaционaлизам, корупција, притиcok врз медиумите и cyдството, и индоkтринација млади луѓе

Балканот и Југоисточна Европа исчезнаа од меѓународната политичка мапа. Очигледно има многу поважни проблеми и кризи за кои треба...

Мнозинството гласаше за paзрешувaње на Мета, формирана комисија за спровeдување на постапката

Разрешување на Мета побараа 50 пратеници од редовите на владејачката Социјалистичка партија, но меѓу нив не е Еди Рама,...
- Advertisement -

Силна експлозија срамни со земја хотел во Грција. Според изјави на локалните жители експлозијата била силна и дека имало прекин на електричната енергија.

Нема информации за повредени.

Експлозијата се случила околу 01:30 часот, уништувајќи го објектот со 80 соби, кој се наоѓа на околу четири километри од Касторија. Причината за експлозијата не се знае, но властите се сомневаат дека се работи за истекување на гас.

Latest News

Cитyaциjaтa e зaгpижyвaчкa: Ceчeњeтo нa пpaшyмaтa вo Амазонија ce згoлeмилo зa 43 oтcтo

Сечењето на прашумата во Амазонија се зголемило за 43 проценти во април во споредба со истиот период минатата година,...

More Articles Like This