November 1, 2020, 1:47 am

(Видео) Ce пoдгoтвyвa вceлeнcкa aвaнтypa: Том Круз, НАСА и Елон Маск paбoтaт на нoв филм

Поврзано

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина...

Сигурно не сте забележале: Дали знаете дека има гpeшка во имињата на месеците?

Во целиот свет се употребуваат имиња на месеци установени во календарот на стариот Рим пред повеќе векови. Меѓутоа, тие...

Овие навики се многу штeтни: Веднаш престанете да чувате храна во кутии од сладолед

Пластичните кутии за сладолед изгледаат многу практични и многумина не ги фpлаат откако ќе ја изедат целата содржина. Особено...
- Advertisement -

Том Круз, Илон Маск и НАСА ќе ги здружат силите за да работат заедно на нов филм, кој треба да го види светлото на денот во 2021 година. Режисер ќе биде Даг Лиман, познат по режијата на „Edge of Tommorow“.

Вселенската станица Аксиом така ќе започне вселенска авантура благодарение на компанијата Спејс Х, а членови на екипажот ќе бидат Круз и Лиман. Интересно е што и двајцата имаат пилотско искуство, но ова патување ќе биде нешто сосема ново за нив, пренесува британски „Мирор“.
НАСА, исто така, потврди на својот официјален профил на Твитер дека ќе го поддржи новиот филм на почетокот на оваа година.

„Потребни ни се популарни медиуми за да инспирираме нова генерација инженери и научници, кои можат да учествуваат во амбициозните планови на НАСА“, напишаа тие.

Буџетот на филмот ќе биде 200 милиони долари, а Лиман веќе работи на сценариото.

Во едно интервју, Мет Дејмон раскажа анегдота за тоа што прави Том Круз кога човекот задолжен за безбедноста ќе му каже дека нешто е опасно и дека тоа не може да се стори на филм.

„Одам кај тој човек и му ја објаснувам целата сцена, сè што сакам да направам. Тој ми вели: Не можете да го направите тоа, премногу е опасно. Тогаш само наоѓам друга личност и и го поставувам истото прашање”, го цитирал Дејмон неговиот колега.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This