December 8, 2021, 4:38 am

(Видео) Ce cлaви голема победа: Пpилепчани го кpeнaa Борче Јовчески на paцe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг во општина Прилеп, каде општината во наредните 4 години ќе ја предводи ортопедот Д-р Борче Јовчески.

Нефицијалните бројки се дека Јовчески победи со над 4200 гласови разлика против Горан Сугарески од СДСМ.

Вечерва стотици прилепчани излегоа на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” каде се слави големата победа.

Насобраните прилепчани го кренаа Јовчески на раце и му честитаа за големата победа.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This