October 21, 2021, 1:01 am

(Видео) Cpцепарателна глетка: Пандев со coлзи во очите, фановите од трибините со моќна порака

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На денешниот натпревар помеѓу Македонија и Холандија, за време на пеењето на македонската химна Горан Пандев едвај се воздржа да не заплака.

Нашиот капитен кој денеска го игра последниот меч за репрезентацијата со солзи во очите и еден тон емоции ја пееше нашата химна.

Додека Пандев се воздржа, фановите на трибините веќе плачеа, а и му порачаа „Горан Пандев фала ти“.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This