April 23, 2021, 11:30 am

(Видео) Cpeќно вakциниpaни: Aнкeтa пpeд вakциналниот пyнkт вo Бopиc Тpajковски

Поврзано

Пpoдoлжyвa cyдeњeтo зa cлyчajoт „Topтypa“

Во Основниот кривичен суд – Скопје, со испрашување на сведоци на одбраната, како дел од дополнение на доказна постапка,...

Пауновски: Заев нeкa cи ги пpими paмкoвнитe кaj нeгo вo кaбинeт, a нe вo ДПИ

Иако вчера беше „прозван“ од премиерот дека мора да ги почитува одлуките на владата што се однесуваат на „распределбата“...

Филипче: Bakцинaциjaтa co „Cинoфapм“ ќe зaпoчнe пo Вeлигдeн, a вo мaj ce oчeкyвaaт yштe 26.000 дoзи нa „Фajзep/Биoнтeк“

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека според информациите кои ги добил од компанијата „Фајзер/Бионтек“, во мај се...
- Advertisement -

Пред неколку дена започна вакцинацијата на македонските граѓани во спортската сала Борис Трајковски, најпрви се вакцинираа приоритетните групи граѓани, медицинските лица, припадниците на МВР и припадниците на армијата.

Инфомакс попладнево спроведе анкета пред вакциналниот пункт каде имавме можност да поразговараме со голем број здравствени работници.

Здравствените работници како што се гледа и од анкетата се среќно вакцинирани, велат немале никакви нус појави после периодот од 15-тина минути во кои се под медицински надзор.

Видно изморени и истоштени од борбата со пандемијата тие го гледаат спасот во масовната вакцинација ширум државата.

За состојбата во болниците дел од нив коментираат дека е страшна дека вирусот е сериозен и дека болниците работат со полн капацитет.

Погледнете:

Latest News

Уштe oвa фaлeшe..: Cyпepзapaзниoт индиcки вид кopoнaвиpyc пpиcтигнa вo Европа

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале...

More Articles Like This