October 27, 2021, 11:24 am

(Видео) Ekcплозиja во центарот на Белград, петмина префрлени во Уpгeнтeн центар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Плинска боца експлодираla на улицата Чика Љубина во центарот на Белград, поради што е демолиран цел локал, а неколку лица се повредени. Пет луѓе се пренесени во Ургентниот центар, од кои едно е на интензивна нега.

Наводно станува збор за случајни минувачи, а се стравува дека во барот има повеќе повредени лица, објави „Телеграф.рс“.

Како што пренесува порталот, пожарот е локализиран и повеќе нема опасност по животната средина.

Фактот што експлозијата исфрлила едно лице на тротоарот покажува колку била силна детонацијата.

Граѓаните кои се нашле на оваа локација на социјалните мрежи пишуваат дека сè било како во некој хорор филм.

Latest News

Чaмeц со мигpaнти пoтoнa вo Грција – мeѓy жpтвитe ce и дeцa oд 3 до 14 години…

Најмалку едно лице од чамецот се води како исчезнато, а 22 се спасени, соопшти грчката крајбрежна стража. 14 мажи, седум...

More Articles Like This