(Видео) Haезда на koмарци во Хрватска

Поврзано

- Advertisement -

Огромен рој комарци е снимен во Сарваш, предградие на Осиек, два дена по дезинсекцијата од авион против овие инсекти. Автор на необичното видео од Хрватска, кое се прошири на социјалните мрежи, е парохискиот свештеник во Сарва, Марио Бркиќ.

Бркиќ рече дека сакал да покаже до кој степен се присутни комарците во оваа област.

„Никој не е виновен што има толку многу. Тука мора да се справиме со таква ситуација и мора да се обидеме што повеќе да сториме нешто за барем да ја намалиме оваа инвазија“, наведува Бркиќ.

Тој додава дека е извршено ново опрашување со комарци ден по снимањето.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Бoлницитe зaтвopиja дeл oд кaпaцитeтитe нaмeнeти зa koвид пaциeнти: Ha инфekтивнитe oддeлeниja вo земјава ce лekyвaaт 65 лицa

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти...

More Articles Like This