November 28, 2020, 2:56 am

(Видео) Heвиден тpoл на Бајден: Позади неговиот автобус се вози погребална служба за сите оние кои ги „самоубија“ Клинтонови

Поврзано

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните...

Xakeрски нaпaд врз произведувачот на вакцина AstraZeneca

Хакери од Северна Кореја се обиделе да продрат до уредите на британската фирма AstraZeneca, разработувач на една од вакцините...

Уште еден црн ден: Зapaзени 1093 лица, пoчинaле 28

Во последните 24 часа се направени 3.084 тестирања, а регистрирани се 1.093 нови случаи на ковид-19. Денеска Институтот за...
- Advertisement -

Фамилијата Клинтонови во моментов е една од најнепопуларните политички династии во Америка, а околу нивното делување се шират голем брои на шпекулации. 

Клинтонови зад себе имаат голем број познаници кои завршиле неславно, а за кои хард кор Републикланците неретко знаат да кажат дека ги самоубиле. Последен таков случај беше со „самоубиството“ на Џефри Епстин кој иако беше ставен во посебна затворска просторија за да биде спречен да го одземе животот, успеа „да си го одземе“ животот“ во келијата.

Во моментот кога Епстин наводно се самоубил се исклучила камерата, а затворскиот чувар бил во тоалет.

Токму последниов настан ги разгори шпеклуациите во САД имајќи во предвид дека Епстин беше обвинет за организирање на ланец на педофилија, продавајќи „секс“ на моќници во САД. Меѓу тие моќници се најде и Бил Клинтон кој го посетил островот на Епстин повеќе од 20 пати, остров на кој наводно биле организирани оргии со малолетнички, а самиот Епстин во својот дом чувал голем портрет од Бил Клинтон.

Откако Хилари даде поддршка за Џо Бајден во претседателската трка се чини ова е логичен чекот на поддржувачите на Трамп.

Latest News

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки вредности, дури 435 ПМ 10...

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник,...

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, следува потпишување...

More Articles Like This