October 20, 2021, 9:46 pm

(Видео) Heвидeн cooбpaќaeн хaoc: Koлoни oд вoзилa нa oвaa pacкpcницa вo cкoпски Аеродром

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Невиден сообраќаен хаос настана денеска во утринските часови на раскрсницата кај Дабл Три Хилтон во скопската населба Аеродром. Како што може да се види и од видеото, колони од возила на кој им нема крај има и на булеварот „АСНОМ“ како и на булеварот „Србија“.

Причината е повеќе од јасна, на само помалку од месец дена од локалните избори, локалните власти по 4 години седење во фотелја како со врзани раце, сега „ги засукаа ракавите“, се фатија за работа и раскопаа улици низ цело Скопје.

Сведоци за КУРИР велат дека утрово сообраќајот таму е закрчен, а истото се случувало секој ден на поголемите булевари во Скопје каде се чекало и до половина час за да се излезе од сообраќајниот хаос.

Возачите и граѓаните револтирани се жалат дека поради ваквата неорганизираност тие доцнат на своите работни места и не можат да си ги завршат секојдневните обврски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Извор: kurir.mk

Latest News

Сега на СДСМ ќе му се случува она што на ВМРО му се случи во 2017-та

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, истакна дека порзот на...

More Articles Like This