September 27, 2021, 11:42 am

(Видео) Heвaкцинираните во Франција окупиpaa железничка станица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Марсеј, демонстрациите против ковид пропусницата излегоа од контрола, демонстрантите ја пробија полициската блокада и влегоа во Гар Сен Шарл, главната железничка станица во Марсеј.

Демонстрантите протестираат против фактот дека не-вакцинирани луѓе не можеа да се возат во воз по воведувањето на вакциналната пропусница.

Погледнете:

Видеото погледнете го тука.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Турција гo вклyчи цpвeниoт aлapм: Издaдeнo пpeдyпpeдyвaњe зa цyнaми пo cилнитe зeмjoтpecи штo гo зaфaтиja Kpит

Турција издаде предупредување за цунами по силниот земјотрес што денеска го погоди грчкиот остров Крит, јавуваат турските медиуми. Властите во...

More Articles Like This