(Видео) Heделковски: Cвeтот се движи кон нова cвeтcкa вojна

Поврзано

Вечерва 21:00 часот на Инфомакс – бomба интервју со Трифун Костовски

Вечерва 21:00 часот на Инфомакс - бomба интервју со Трифун Костовски нa oфицијалната Фејсбук страница на Инфомакс. -Следете вечерва на...

Пpoпаганда на најјако: БНТ во македонскиот етер со час по историја

Бугарската национална телевизија прозрачи во Македонија. Симболично, на националниот празник 3-ти март, македонските гледачи имаа можност да добијат час...

Николocки пpeceче: За Гоце нема преговори, Дечев е столбот на македонскиот идентитет

Македонски весник „Илинден“: Г-дин Александар Николоски, кој е ставот на ВМРО – ДПМНЕ по барањата на Бугарија за Гоце...
- Advertisement -

Според новинарот Миленко Неделковски светот се движи кон еден голем конфликт на рамниште на светска војна.

Причината за ова потенцира тој се големите проблеми во Америка и нивната неможност освен со војна како држава како систем да напредуваат.

-Не светот се движи кон војна. Тоа сите се обидуваат многу меко да го кажат, јас го кажувам директно, тоа е болно, морбидно, лошо, но е вистина. Затоа што Америка како систем сегашен кој не е нивниот Уставен систем, нивниот уставен систем е уништен, судови, слободата на судовите, моќта на уставниот суд, постои само народ и администрација. Тие немаат друг излез за раст сем да војуваат. За разлика од пред 30 години сега има нации на свет кои се поспремни од нив да војуваат и со луѓе и со оружје, и морско и авио и свемирско. Светот оди кон една глобална војна, што е лош абер за мене и за тебе затоа што нас први ќе не стрелаат бидејќи сме етикетирани како проруски иако не сме, но етикетата е таа, нас први ќе не исчистат. Добрата вест е што светот пак ќе се ресетира како 1918, 1944, вели Неделковски.

„Прашањето ми е следно….“, седма епизода, прва сезона

„Прашањето ми е следно….“, седма епизода, прва сезонаГостин:Миленко Неделковски

Posted by Александар Митовски on Thursday, January 21, 2021

Latest News

Мицкоски: Од Азески нема да слушнеме збор или два за наjkopумпираната и нajкриминалната Влада на Балканот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук ја коментира критиката на првиот човек на Стопанската комора Бранко Азески дека...

More Articles Like This