(Видео) HEBЕРОЈАТЕН ГОЛ: Прекрасен „волej“ на Бабунски во Јапонија

  • November 6, 2019

Омија славеше со 3:0 против Ависпа Фукуока со 3:0, а третиот гол го постигна македонскиот фудбалер Давид Бабунски. Ова за него е четврти погодок сезонава.

Омија и Бабунски се дел од втората јапонска лига, во моментов се на второто место со 72 бода, и имаат големи шанси за пласман во најдобрата лига. До крајот на сезоната има уште пет кола.

勝利!チームのみんな、よく頑張ってくれました!本日も素晴らしい応援有り難うございました!まだ腰を落ち着かせることはできません!あと最後の3試合があります!Vamos @omiya.ardija 先日お世話になっている床屋さんで今日ゴールを捧げる約束をしました有言実行です!@takafumi.koma ✂️ 😃

Gepostet von David Babunski am Mittwoch, 6. November 2019

Претходно «