December 9, 2021, 10:56 am

(Видео) Hecpeќa нa тypиcтички бpoд вo близинa нa Анталија – Oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Како што јавуваат медиумите, на туристичкиот бродот “БАБА СЕЛАВИ” имало повеќе од 30 патници, кои за среќа сите се спасени, кои со пливање до блиското острово кое е на 100 метри од несреќата, а други од спасувачките бродчиња.

На местото на ударот се наоѓа локалната стража.

Latest News

(Видео) Ковачки: Институциите молчат за скандалот со 1 тон дрога на скопскиот аеродром, но и за пасошите за нарко-мафијашите, пробиената акција Планина, заплената на...

Застрашувачки е молкот на институциите за скандалот со 1 тон дрога кој бил внесен во државата преку скопскиот аеродром...

More Articles Like This