April 22, 2021, 10:05 pm

(Видео) Kaкoв идиoт..: Лaжeл дeкa e kиднaпиpaн зa дa нe oди нa paбoтa

Поврзано

(Видео) Myвa нe гo пoлaзи: Ha oнлajн ceдницa вo кpeвeт, co мyзикa и eлeктpoнcкa цигapa

Членот на естонската опозициска партија „Татковина“ и европарламентарец, Тармо Круусимае присуствувал онлајн на седницата на Естонскиот парламент. Бидејќи Тармо работел...

(Видео) Прекрасна глетка: Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика. Снимката што...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по мајка тогаш има и причина зад тоа

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да...
- Advertisement -

Еден млад човек од Аризона се најде во неволја откако се преправаше дека е киднапиран за да избегне да оди на работа.

Полицијата во градот Кулиџ неодамна добила дојава за маж кој лежи на улица со врзани раце зад грб. Испратен бил полициски автомобил кој наскоро пријавил дека навистина нашле еден млад човек кој изгледа дека бил врзан за улицата.

„Жртвата“ била идентификувана како Брендон Соулс, 19-годишник, кој и соопшти на полицијата дека бил киднапиран од две маскирани лица. Тој рекол дека го удриле во главата по што се онесвестил и се разбудил таму каде што го пронашла полицијата. Само, тоа не било вистина, пренесува „Одити Централ“.

Полицијата известила дека била спроведена темелна истрага и биле пронајдени докази дека неговата приказна е измислена и дека немало киднапирање или напад.

По испрашувањето, младиот човек на крајот признал дека ја измислил приказната. Тој вели дека очајно сакал да избегне одење на работа, па решил да го лажира сопственото киднапирање. Го втурна стутканото марамче во устата, а потоа ги врза рацете зад грбот со кожен ремен. Излегол на улица каде што некој можел да го види и чекал полицијата да го „спаси“.

Седум дена по овој настан, Соулс бил уапсен за поднесување лажни пријави до полицијата. Потоа бил отпуштен од компанијата каде што работел.

Latest News

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на...

More Articles Like This