October 20, 2021, 5:04 pm

(Видео) Kaкo нa филм: Едно лицe во Гостивар зa мaлкy ќe пoвpeдeшe пoлицaeц вo oбид зa бeгcтвo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Гостивар е направено видео од случаен минувач, на кое се гледа дека возачот на автомобилот се обидува да избега, а полиицскиот службеник успева да го спречи.

Имено, маж се обидел да му избега на полициски служеник кој само вршел рутинска контрола на улиците во Гостивар, пренесува „360 степени“.

Од МВР истакнуваат дека попладнево се случил овој настан и за истиот е изготвен записник.

„Во 17.10 часот на ул.Б.Ѓиновски во Гостивар бил лишен од слобода И.Б. (49) од с. Балиндол поради напад на службено лице при вршење на службени дејства. И.Б. е приведен во полициска станица Гостивар и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, велат од МВР.

Latest News

(Видео) Ги знае ли премиерот однапред новинарските прашања? Заев фатен како чита одговор на новинарско прашање на прес конференција во живо

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, откако го прочита говорот на денешната прес-конференција, продолжи да чита и одговор...

More Articles Like This