September 25, 2020, 4:56 am

(Видео) Koмити во екcтaзa по пoбeдaтa на Вapдap

Поврзано

Се огласи Мурињо по победата над Шкендија

Екипата на Тотнем се пласира во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја coвлада Шкендија со 3-1, но далеку...

Заврши натпреварот, Шкендија загyби од Тотенхем

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва зaгуби од Тотенхем со 1:3 на...

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што...
- Advertisement -

Најверните вардарови навивачи Комитите збеснаа од радост на голот на Матеј Цветановски со кој Вардар го победи својот најлут градски ривал Шкупи во денешното дерби од петтото коло во Првата лига, па црвено-црните навивачи пред Националната Арена и тоа како знаеа да прослават, кога веќе не може да влезат на стадионот.

Иако од почетокот на сезоната, бараат пристап на трибината, макар и со држење на дистанца, засега, Комити навиваат од пред стадионот, а традиционална база им е кафаната кај Вршац пред јужната трибина, каде стотината најверни вардарови навивачи го следеа мечот и навиваа од надвор за својот тим, па на крај и се израдуваа на победата над најлутиот ривал.

Вардар го победи Шкупи со 1-0 за втора сезонска победа со која црвено-црните фатија приклучок со врвот на табелата и лидерот Шкендија сега бега само четири бода.

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This