December 9, 2021, 11:59 am

(Видео) Oкo нe мy тpeпнa: Им ce зakaни co пиштoл пpeд кaмepa, oгpaби нoвинap cpeдe cнимaњe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Среде бел ден, ТВ новинар во Еквадор среде снимање бил прекинат од човек со пиштол кој на него и неговиот снимател им ги одземал мобилните телефони.

Мажот под закана со пиштол ги ограбил новинарот Диего Ординола и неговата екипа.

Со камерата тие се обиделе да го следат движењето на крадецот, за полицијата да може полесно да го најде сторителот.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This