(Видео) Opо, пиjaчки и тамбypaши сред Koвид-центарот – сестрите испраќаат колешка во пензиja

Поврзано

Kpeaтивнo: Bo кoнтejнep co бaнaни пpoнajдeни 100 килoгpaми kokaин нa aтинcкoтo пpиcтaништe

На атинското пристаниште Пиреас, во внатрешноста на контејнер полн со банани биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен...

Ситуацијата е многу cepиозна, C3O е против KoBид-пacошите

Директорот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Србија, Маријан Ивануша изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија...

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата...
- Advertisement -

Шокантната снимка на која се гледа како медицински сестри и помошен персонал играат оро и пејат заедно со свирачите во болница ја разбесни хрватската јавност. Видеото беше објавено на националната РТЛ, каде беше објавено и дека славјето се случувало во Клиничката болница „Дубрава“ во Загреб, која функционира како главен ковид-центар во градот.

Според изворите на „Јутарњи лист“, забавата се случила пред десетина дена, по повод пензионирањето на една од медицинските сестри. Орото се вртело во одделот за прием на инти случаи.

Покрај јавноста, остри осуди за настанот пристигнаа и од колегите од болницата.

Во вакви ситуации ми е срам што сум медицинска сестра. Во 20 години стаж не сум доживеала вако нешто. Непочитување на епидемиолошките мерки, реки алкохол, тамбураши, песна и оро. И сè тоа во болница и во режија на вработените. Не знам кој дозволи бенд во болницата, ниту дали некој знаел, но очекувам санкции за сите вклучени, Со ова се фрли грда сенка врз сите останати работници и целата болница, напиша во јавно писмо медицинска сестра од друг оддел на болницата.

Latest News

Јакимовски: Зaев се послужи со итpoштинa, но и покрај тоа cтолицата му е kлимава

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, во своето гостување во „Само вистина“ на Канал 5 ги коментираше актуените случувања...

More Articles Like This