October 21, 2021, 12:24 am

(Видео) Toтaлнo лyдилo вo Франција: Xyлигaни yпaднaa нa тepeнoт и гo пpeкинaa дepбитo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фудбалските хулигани станаа сериозен проблем во Франција оваа сезона. По добро познатите настани во Ница, кога домашните навивачи се степаа со фудбалерите на Марсеј и го прекинаа натпреварот на ривиерата Алијанц, слични слики беа видени вечерва во Ленс.

За среќа, овој пат играчите не беа погодени, но тоа беше директен обид да се конфронтираат со навивачите.

На полувремето на популарниот Дерби Норт, домашните навивачи започнаа пресметка со поддржувачите на гостите, но следуваше навремена реакција на полицијата, која ги спречи и уапси оние што беа во првите редови.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This