October 30, 2020, 12:35 pm

(Видео) „Tpчaв co cpцe зa Македонија“: Поп Арсова нa cвeтcкoтo пpвeнcтвo вo пoлyмapaтoн

Поврзано

Цpно ни се пишyвa: Лекapите очекуваат нapeдната нeдeлa да имaмe до 1300 cлyчaи на дeн

„Први се на удар лицата со хронични болести. Со ваков загаден воздух, нив им се намалува имунитетот на белите...

Kaтacтрофа: Индустpиcкото пpoизводство во ceптември со пaд од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 oтcто

Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод...

Пендapoвски: Aко не добиеме пpeговори, тоа ќе биде голема гpeшка на ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски се обрати на отворањето на онлајн конференцијата посветена на високото образование во регионот на Западен Балкан,...
- Advertisement -

Нашата најдобра атлетичарка на средни и долги патеки, Адријана Поп Арсова настапи на Светското првенство во полумаратон што се одржа денеска во Гдиња, Полска. Трката за дамите старуваше во 11 часот, а според правилата се трчаа четири круга по 5.250 метри.

Поп Арсова истрча за време од 1:22:18 што беше доволно за 98 место во генералниот пласман.

Denes trcav so srce za Makedonija! Vi blagodaram na site za poddrshkata ♥️

Julkaissut Adrijana Pop Arsova Lauantaina 17. lokakuuta 2020

Светско првенство во полумаратон.Гдиниа, Полска, 17.10.2020 год.Адријана Поп Арсова, Македонија.01.22.18 финиш…

Julkaissut Igor MC Jakimovski Lauantaina 17. lokakuuta 2020

Адријана Поп Арсова – финиш 🙂

Julkaissut Igor MC Jakimovski Lauantaina 17. lokakuuta 2020

Latest News

Цpно ни се пишyвa: Лекapите очекуваат нapeдната нeдeлa да имaмe до 1300 cлyчaи на дeн

„Први се на удар лицата со хронични болести. Со ваков загаден воздух, нив им се намалува имунитетот на белите...

Oва ли е тоа пpaвна дpжaва?: Haмалена kaзната на yбиeцот на Алмиp

Апелациониот суд официјално потврди за „Порталб.мк“ дека ја смениле првостепената одлука за случајот „Алмир Алиу“, со која на Бобан Илиќ, кој со автомобил усмрти...

Пoчинa пopaнeшниoт тypcки пpeмиep Јилмаз

Тој беше член на партијата Матица (АНАП) од 1991 до 2002 година, а во текот на 90-тите години трипати беше биран за премиер. Поранешниот премиер...

Kaтacтрофа: Индустpиcкото пpoизводство во ceптември со пaд од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 oтcто

Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци индустриското...

САД: “Нoќтa нa вeштepкитe” вo ycлoви нa пaндeмиja на Koвид-19

Како и претходните години, Американците планираат утре вечер да ја прослават Ноќта на вештерките, и покрај пандемијата на новиот коронавирус. Според американската Национална федерација за...

More Articles Like This