(Видео) Tpaгeдиja вo Русија: 18-гoдишeн рycки фyдбaлep пoчинa нa cpeд нaтпpeвap

Поврзано

ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЗБОРУВА ЗА ОВА: Кој го бакна принцот Чарлс додека во солзи го погpeбуваше својот татко

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип. Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт...

Од утре Грција ги отвара границите за српските граѓани

Со последната одлука Србите во Грција ќе можат веќе од понеделник со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест-...

Mecи и компанија „лудуваа“ во својот автобус по синоќешниот трофеј… (ВИДЕО)

Барселона дојде до нов трофеј во Шпанија освојувајќи го кралскиот куп по синоќешната победа во финалето над Атлетик Билбао...
- Advertisement -

Причината за смртта наводно е оштетување на мозокот.

Фудбалска Русија е погодена од голема трагедија откако на сред натпревар почина 18-годишниот Никита Сидоров. Членот на младинскиот тим на Знамија Труда играше само пет минути на стадионот „Торпедо“ во Орехово пред да му згасне животот.

„Докторите и брзата помош веднаш реагираа. Се бореа за неговиот живот повеќе од еден час, но, за жал, го изгубивме Никита. Тој беше најздравиот фудбалер во тимот“, посочи Михаил Пузанов, директорот на најстариот активен фудбалски клуб во Русија.

Наводно причината за смртта на Сидоров е оштетување на мозокот, односно церебрален аневризам, но се чека извештајот од обдукцијата за да се потврдат информациите.

Ова не е прв трагичен случај од ваков тип во Русија.  Во април минатата година, Инокенти Самохвалов на 22 години го најде иста судбина како и Сидоров.

Latest News

3acтрелан вojник на АРМ на вoeниот полигон „Криволак” за време на воени вежби

На 17.04.2021 во 13,45 часот во Полициска станица Неготино било пријавено дека околу 13,00 часот при изведување воени вежби...

More Articles Like This