October 24, 2021, 6:45 am

(Видео) Xaoc во Лондон пред почетокот на големото финале на Европското првенство во фудбал

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Илјадници искршени шишиња по земјата, уште толку пијани навивачи во Лондон на неколку часа пред големото финале на Европското првенство во фудбал, кога Англија ќе се соочи со Италија.

Навивачите кои пристигнаа од Италија засега се изолирани и ќе пристигнат директно на стадионот за да биде спречен конфликт меѓу двете групи, но тоа не им пречеше на Англичаните да се истепаат меѓусебно.

Хаосот владееше на неколку плоштади низ градот, а најжестоко беше на Лејчестер каде летаа шишиња со пиво. Оние кои преживеаја конечно одат да го фатат своето место на трибините.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This