ВИДЕО | Xaoc на изборот за убавина: Ѝ ја одзема kpуната на победничката при што ѝ ја пoBpeди главата

Поврзано

(Видео) Myвa нe гo пoлaзи: Ha oнлajн ceдницa вo кpeвeт, co мyзикa и eлeктpoнcкa цигapa

Членот на естонската опозициска партија „Татковина“ и европарламентарец, Тармо Круусимае присуствувал онлајн на седницата на Естонскиот парламент. Бидејќи Тармо работел...

(Видео) Прекрасна глетка: Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика. Снимката што...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по мајка тогаш има и причина зад тоа

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да...
- Advertisement -

Победничката на еден избор за убавина во Шри Ланка се здоби со повреди на главата откако на сцената дојде до конфликт за време на доделувањето на титулите.

Пушпика Де Дилва ја освои титулата за најубава госпоѓа во Шри Ланка, а свеченоста беше пренесувана на националната телевизија. Меѓутоа, неколку моменти подоцна добитничката на оваа титула од 2019 година, Каролин Јури, и ја одзеде круната на Де Силва, тврдејќи дека титулата не може да и биде доделена бидејќи таа била разведена.
https://www.facebook.com/pushpika.desilva.18/posts/246198313855658

Имено, правилата на изборот налагаат натпреварувачките да бидат венчани и дека не смеат да бидат разведени.„Постои правило кое спречува да се натпреваруваат жени кои се омажиле и развеле па токму затоа го правам овој чекор круната да ја добие второпласираната жена“, изјави Јури пред публиката во салата. Таа и ја одзема круната на победничката и ја стави на главата на второпласираната, а Де Силва во солзи ја напушти бината.

Подоцна таа на Фејсбук напиша дека морала да оди во болница поради повредите на главата кои настанале додека Јури и ја отстранувала круната од главата.

Latest News

Тасевски: Како ќе ја крстите дијагнозата кога партиски шефови ви вршат пpитиcok со скaфандер да одите во собрание?

Aктерот Сашо Тасевски го коментира однесувањето на власта и последниот пример за гласање на позитивни пратеници во Собранието. Според него,...

More Articles Like This