November 1, 2020, 2:02 am

(Видео) Xopopoт се повторува: Hoва ekcплозија во Либан, гycт чaд ги гyши граѓаните

Поврзано

ПОЛНАТА MECEЧИНА СЕ COBПАЃА СО HOЌТА НА BEШTEPKИТЕ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ ЗА ПРВПАТ ОД 1944

Овој октомври има не една, туку две полни месечини. Феноменот е познат како сина месечина, иако таа воопшто нема...

HEBEPOJATHO: Погледнете како Кинезите пpeместија цела зграда (ВИДЕО)

Основното училиште старо 85 години беше целосно подигнато од земја и преселено со користење на нова технологија наречена „машина...

ДОКТОРИТЕ ЛАЖHO ПРИКАЖУВААТ ПОВЕЌЕ УMPEHИ ОД KOBИД ЗА ДА ЗЕМАТ ПОВЕЌЕ ПАРИ, ТВРДИ TPAMП

Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека докторите намерно ги зголемуваат бројките на починати од ковид-19 за да заработат повеќе...
- Advertisement -

Силна експлозија одекна во либанскиот регион Кана на југот од земјата и предизвика паника меѓу локалното население.

Причината за силната експлозија се уште не е позната, а на снимките објавени на социјалните мрежи може да се види како густ чад се шири во околината на селото Кана.

Како што пренесува британската новинска агенција „Ројтерс“, повредени се неколку лица, а засега нема информации за евентуални жртви.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This